Odpowiednio skomponowane zapachy perfum, inspirowane dalekimi podróżami, są cenione przez miłośników zwiedzania nowych krajów i poznawania odmiennych kultur. To orientalno – owocowe kompozycje zapachowe, które przywodzą na myśl dalekie lądy i nieznane krainy.

Zapachy perfum inspirowane dalekimi podróżami – orientalne zapachy dla kobiet

Mistrzowie sztuki perfumeryjnej, zainspirowani tematyką podróżowania i pasją do odkrywania nieznanych lądów, stworzyli wiele interesujących kompozycji zapachowych, które zamknęli w pięknych flakonach. Przygotowane przez nich propozycje powstały na bazie uczuć, które towarzyszą osobom podróżującym po świecie. Stworzone kompozycje zapachowe są nawiązaniem do odwiecznego pragnienia każdego człowieka – bycia wolnym, bez względu płeć czy kolor skóry. Perfumy inspirowane dalekimi podróżami w wersji dla kobiet to zwykle zapachy z rodziny orientalno-owocowej. To kompozycje, w których często pojawiają się efektowne, ale sprawdzone zestawienia nut. Perfumiarze wykorzystują aromat mandarynki, winogrona, słodkiego groszku, jaśminu, białego hiacyntu, piżma czy frezji. Kompozycja ta doskonale współgra z nutą różowego pieprzu, nektaru z agawy lub dodatku słonecznego bursztynu. Tak przygotowana mieszanka perfum może, choć nie musi, być okraszona, upajającym i zmysłowym drewnem sandałowym.

Wspaniałe perfumy dla mężczyzn globtroterów

W wersji dla mężczyzn zapach przywodzący na myśl nieznane lądy może być również eksplozją owoców i nut orientalnych. Wielu perfumiarzy wykorzystuje do tworzenia kompozycji zapachowych japoński owoc cytrusowy yuzu i pieprz penja z dalekiego Kamerunu. Perfumy nawiązujące do pasji podróżowania mogą być wzbogacone szałwią muszkatołową i francuską lawendą. W wielu kompozycjach męski pierwiastek podkreślony jest poprzez użycie meksykańskiej agawy i ciepłych nuty paczuli czy ambry. Kompozycje zapachowe dla mężczyzn ceniących sobie dalekie podróże, nawiązują swoimi nutami do energii i woni, jakie towarzyszą odkrywaniu nowych miejsc i poznawaniu odmiennych kultur. To zapachy odnoszące się do wrażeń węchowych, jakie spotyka się w czasie odwiedzania dalekich krajów w odległych zakątkach świata. Umiejętne połączenie cięższych nut drzewnych i nieco lżejszych nut roślinnych czy owocowych sprawia, że powstałe perfumy wyróżnia dość intensywny, ale orzeźwiający, energetyzujący zapach.

Kompozycje zapachowe inspirowane podróżami są dedykowane osobom niezależnym, dynamicznym i pełnym pasji odkrywania nowego. To interesujące połączenie nut drzewnych, owocowych i roślinnych, z których powstają wspaniałe perfumy.

(Visited 60 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.