Goły król – Not a Perfume

Not a Perfume od Juliette has a Gun to cud za około 400 zł :o Lepszy niż Molecule 02. Ho-ho, śmiałe stwierdzenie! Ale oddajmy głos jego twórcy:
“Jestem true niszowcem, Geza Schoen nawet blisko mnie nie stał. Ja nikogo nie kopiuję… No dobrze, nawet jeśli, to moje podróby są lepsze, niż oryginał. Ambroxan? Stare dzieję. My zaaplikowaliśmy Cetalox, który jest droższy, ot co! 100% Cetaloxu!” – prawie cytat :lol:
No to nieźle – powiecie zapewne – cena podobna do Molecule, a cetalox jest droższy i mocniej wyczuwalny. Poza tym, Julietta jest dla kobiet. Pewnie, ten cetalox to kobieca odmiana kaszalotów. :)

Faktycznie, Cetalox jest droższy i bardziej wyczuwalny, niż ambroxan. Zapachowo są jednak bardzo podobne; można nawet zaryzykować stwierdzenia, że to jest to samo. Nieobeznana z oboma aromatami osoba nie odczuje różnicy, która polega na tym, że profil ambroxanu jest trochę bardziej drzewny. Wg mnie ambroxan’owi jest bliżej do szarej ambry, niż cetalox’owi, ale co tam, to są moje prywatne odczucia. Już ostatnia ciekawostka przed obnażaniem króla: produkcja ambroxanu jest droższa, lecz cetaloxu produkuje się mniej. To jest prawdziwy powód jego wyższej ceny.

A teraz przechodzimy do kompozycji zapachowej.
Żadnych 100% Cetaloxu tam nie znajdziecie. Ale żeby aż tak od razu kłamać??
Dane perfumy są zbudowane na dwóch akordach: drzewno-piżmowym oraz ambrowo-kwiatowym, w którym zawartość cetaloxu to… aż 8% ! Porównajcie do prawdziwych 100% Molecule 02. Większość kompozycji zaś stanowi taniutki Hedione, który nie tworzy zapachu jako takiego, tylko nadaje kierunek kwiatowy innym molekułom. Ja osobiście nazywam go “żelazko” lub “prasa”. Zrozumiecie dlaczego, kiedy dojdziemy do opisu tej molekuły.
Reszta to mieszanka piżmowa, z czego aż 23% to Musk-T i jedynie po kropelce bardziej drogich piżm. O Iso E Super chyba nie muszę mówić? Iso jest wszędzie.

Tak więc dochodzimy do wniosku, że Juliette raczej jest bezbronna wobec nagich faktów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.