Kobieta, która nie używa perfum, nie ma przyszłości…

… ze słowami Coco Chanel, nie sposób się nie zgodzić. Znany na całym świecie francuski dom mody, to symbol klasy samej w sobie. Tysiące, a może nawet miliony kobiet pokochały wdzięk i kobiecość, płynące ze szklanych perfumowanych buteleczek. Czy marka Coco Chanel jest warta ceny? Czy rzeczywiście każda z nas powinna zaopatrzyć się w sygnowane nazwiskiem Chanel perfumy?

Zacznijmy od początku

Produkty Chanel cieszą się niesamowitą popularnością. Są one dopracowane w najmniejszym detalu. Nic więc dziwnego, że linia kosmetyczna, a zwłaszcza zapachy są tak chętnie wybierane!

Klasyka nie oznacza nudy

Jak każda marka, również Chanel posiada większe lub mniejsze grono odbiorców. Produkty zatem odgórnie trafiają do konkretnych osób… Raz do znudzonych życiem biznesmenów pragnących zmiany, innym zaś, do kobiet pewnych i świadomych własnej wartości. Wiele osób twierdzi, iż perfumy Chanel są ukierunkowane na dojrzałe kobiety. Nie od dziś panuje powszechne przekonanie, że właśnie dla nich są one produkowane. Niektóre zapachy zostały uznane za zbyt ciężkie, intensywne, co nie każdej kobiecie przypadnie do gustu. Jak jest więc w rzeczywistości?

Chanel No. 5…

… to już klasyka gatunku! Są one najlepiej sprzedającym się zapachem na świecie, którego nuta zapachowa jest niemożliwa do skonkretyzowania. W końcu sama Marilyn Monroe twierdziła, że do łóżka zakłada tylko kilka kropli Chanel No. 5. Choć kobiety je pokochały, to wiele osób twierdzi, że zapach jest trudny, mocny i dość ostry…

Mademoiselle idealny na lato!

W porównaniu do poprzednika, zapach ten nie jest drażniący. Daje nam nutki orzeźwienia, tym samym jest kuszący i energiczny. Lekkość, z jaką jest utożsamiany, świetnie sprawdzi się zatem u kobiet energicznych, młodych duchem, ale także sensualnych i delikatnie romantycznych. Perfumy te nie są ciężkie, a my będziemy mogły cieszyć się bijącą od nas wrażliwością i nowoczesnością!

Być kobietą Chanel…

Gust jest kwestią sporną oraz indywidualną. Zapachy Chanel powszechnie uznano za perfumy idealne dla kobiet dojrzałych. Wciąż jednak wiele młodych dziewcząt sięga po to, co mocne i intensywne. I choć perfumy te, to już klasyka, wśród wielu uznano je za całkowicie przereklamowane i niekoniecznie warte swej ceny. Jednocześnie wiele z nas, nie wyobraża sobie nie być w posiadaniu markowego produktu… Chanel Mademoiselle, Chanel No. 5… a może Chanel Gabrielle? A ty? Na który zapach postawisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.