VETIVER NOIR umożliwia poznanie naturalnego piękna wetywerii, jej bardziej mrocznej odsłony. Do produkcji perfum użyto aż 5 rodzajów wetywerii.
Zapach jest bardzo ekskluzywny, pasujący z jednej strony do eleganckiego ubioru i wieczorowego wyjścia, a z drugiej – do skórzanej kurtki i szalonych wyczynów superbohatera z komiksów.

Jechałem samochodem bardzo bogatego człowieka. Z zewnątrz był to zwykły SUV, jakich wiele. Jednak w środku… W środku były mięciutkie bialutkie skóry. I był wyjątkowy zapach. Właśnie TEN zapach!
Jest to prawdziwy aromat luksusu, w którym połączyły się nuty piżmowe, irysowe, skórzane, drzewne, pieprzno-przyprawowe i wetyweriowe. Wyczuwalne są odcienie tytoniowe, ziołowe, mszyste, lekko ambrowe i nieco zwierzęce.
Rzadkie składniki sprowadzone z całego świata uczynią Ciebie wyjątkowym.

Perfumy mające „vetiver” w nazwie zazwyczaj ze względu na bardzo wysoki i wciąż rosnący koszt naturalnej wetywerii mają w składzie jej syntetyczne odpowiedniki, nieposiadające całego piękna oryginału. Wetyweria stała się tak drogim produktem, że w zasadzie zapomnieliśmy jak naprawdę pachnie. Umożliwię Wam to w moich perfumach. Do ich produkcji użyłem wetywerii uprawianej na wyspach Jawa, Haiti i Reunion. Pierwsza cechuje się bardzo głębokim i ciężkim brzmieniem oraz nutami orzechów, gałki muszkatołowej, pieprzu. Druga posiada nuty grejpfruta, rabarbaru, irysów oraz wyróżnia się pewną pudrowością. Natomiast odmiana z Reunion łączy cechy jawajskiej i haitańskiej wetywerii, mając w dodatku ciekawy wątek palonych jesiennych liści. Żeby tego było mało, jakiś czas temu przez zupełny przypadek za okropnie wygórowaną cenę zakupiłem frakcjonowaną 10-letnią wetywerię z wyraźnym niuansem tytoniowym, a chwilę potem za jeszcze bardziej niedorzeczne pieniądze – olejek wetyweriowy rzadkiej odmiany z Tajlandii, która miała w sobie wszystko, czego od wetywerii  w ogóle można oczekiwać.
Cała historia powstania perfum w trzech odcinkach:
Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3

Vetiver Noir Nuty Zapachowe

PROJEKCJA
Słaba (<1 m)
0 h
TRWAŁOŚĆ
PŁEĆ ZAPACHU
Unisex / Męski

Zobacz Produkt w Sklepie

(Visited 374 times, 1 visits today)