Dlaczego zainteresowałem się tematem czeremchy?

Nikt z perfumiarzy nie lubi tej nuty, nie interesuje się nią, nie rozpracowuje, a więc … nie zna! była to niewiarygodna okazja bycia pierwszym. Także dlatego, że jest to niewiarygodna roślina, wypełniona zapachem i symbolizmem.

Wiele roślin posiada swoje magiczne lub obyczajowe symbole. szczególne miejsce zajmują kwiaty.

Róża kojarzy się z miłością długą i prawdziwą. Irys – z miłością ukrytą. Stokrotki – z niewinną młodzieńczą. Żółte kwiaty – z końcem miłosnej historii. Lilie czy chryzantemy – z końcem życia osoby ukochanej.
A z czym, z jakim typem miłości może się kojarzyć czeremcha?
Czeremcha symbolizuje miłość nagłą i upojną, ale krótką i nierozważną, niestałą jak majowa pogoda. Bez zobowiązań. Bez zastanowienia się. Lecz pochłaniającą nas całkowicie, poprzez zatracenie i, możliwe, fatalny jej koniec. Fatal Love jednym słowem.

Opracowywałem trzy tematy. Trzy zapachowe nurty dla ciekawego ukazania czeremchy w perfumach.

Pomysł 1: Czeremchy biel pod oknem — Czeremcha w odsłonie naturalnej, dopełnienie w postaci innych nut przyrody
POMYSŁ 2: Czeremcha w wazonie — Postawienie na ukazanie emocji, czeremcha w odsłonie uczuć, jako nuta przewodnia z głębią i przekazem w tle
POMYSŁ 3: Święto Zmartwychwstałego Ducha w Czartopolu czyli czeremszyne rekreacje — Wiosna, maj. Początek życia i nowych wrażeń. Festyn i cyganeria. Poeci, błazny i przebierańce. Szaleństwo. Rekreacje!

Postawiliśmy na czeremchę jak najbardziej zbliżonej do prawdziwej. Na wrażenia olfaktoryczne rysujące czeremchę tuż przed nami. Z rozwinięciem jej upojnej bieli.

Finalny zapach wygląda konstrukcyjnie następująco:
– czeremcha jako wątek główny
– wątek świeżej zieleni jako przełamanie
– wątek drzewno-ziemisty do dopełnienia obrazu na późniejszych etapach
– wątek miodowo-upojny jako punkt centralny spinający całą konstrukcję