Alpha Ionone

Alpha Ionone to jeden z najstarszych składników syntetycznych oraz najbardziej rozpowszechnionych jononów stosowanych w perfumach. Występuje w naturze. Nuta serca lub głowy. Posiada słodki pudrowy zapach fiołka z aspektami drzewnymi, owocowymi i jagodowymi. Jest to bardzo uniwersalna substancja, która służy do budowy akordów głownie kwiatowych. Cyklamen, hiacynt, wiciokrzew, konwalia, róża, fiołek, irys, białe kwiaty – to tylko część możliwości tej molekuły.
1-10% kompozycji zapachowej.

 Beta Ionone

Zapachowo podobny do Ionone Alpha: fiołek i irys, lecz ma wyraźniejszy aspektem drzewnym, niż w Alpha Ionone. Posiada profil zapachowy podobny do frezji, osmanthusa. champaki. Odpowiada także za jagodowy charakter kwiatów. Składnik akordów kwiatowych i drzewnych.

Dihydro Ionone Beta

Jonon o najbardziej drzewnym charakterze z irysem w tle i niuansami ziemno-ambrowymi, owocowymi. Wnosi elegancję i oryginalność do akordów drzewnych i kwiatowych. Ważny składnik zapachu irysa.

Methyl Ionone Alpha

Słodki, pudrowy, kwiatowy o zapachu irysa. Posiada akcenty owocowe.
Nuta serca/bazy

Methyl Ionone Beta

Delikatny, pudrowy, drzewno-irysowy zapach. Uniwersalny składnik wykorzystywany do budowy zapachów drzewnych, leśnych, skórzanych. Nuta bazy, najtrwalszy z rodziny jononów.

Methyl Ionone Gamma

Najbogatszy i najbardziej efektowny ze wszystkich jononów zapach fiołka i irysa. Ważny składnik akordów kwiatowych, drzewnych i orientalnych.

(Visited 299 times, 1 visits today)