Wyniki ankiety i kolejny konkurs

Podsumowanie ankiety oraz nowy konkurs - na perfumy szyprowe.

Wróciłem z podróży pełen nowych wrażeń wizualnych i olfaktorycznych, a więc nadrabiam zaległości i przedstawiam bieżące sprawy.

W maju przeprowadzaliśmy ankietę z propozycją tematu kolejnego konkursu. Głos oddano 46 razy, przeważnie na perfumy szyprowe oraz drzewne, z niewielką przewagą tego pierwszego tematu.

Świetnie!
W kolejnym wpisie zobaczycie sami, że perfumy szyprowe posiadają wiele możliwości komponowania. Bardzo możliwe, że jest to grupa zapachowa, która nadal kryje największy potencjał rozwojowy.

Przemyślałem sobie sprawę z formułą konkursu.
Jest nieco uciążliwa przez długi czas oczekiwania dla kolejnych Testujących. Ostatni Testujący przy obecnym układzie przetestują prace zapewne w drugiej połowie roku!
Żeby usprawnić ten system, mam następującą propozycję (dzięki Ludvikowi, który podsunął ten pomysł):

Perfumiarze i Testujący zgłaszają się jak wcześniej.
Testujący wpłacają 20 zł na poczet przesyłki/atomizerów/wygranej dla Perfumiarzy.
Każdy (!) Testujący otrzymuje 4ml próbki od każdego Perfumiarza w tym samym czasie.
Około 10 zł (może uda się obniżyć ten koszt) zostanie przeznaczony na wysyłkę oraz zakup atomizerów, pozostała kwota zostanie przekazana Perfumiarzom w postaci nagrody.

Powyższa zmiana pozwoli na rozwiązanie kilku spraw:
– Testujący otrzymują próbki szybko i sprawnie
– Testujący nie sugerują się opisami innych Testujących
– Testujący nie muszą przesyłać dalej
– Perfumiarze są wynagradzani za swoje poświęcenie, a więc starają się jeszcze bardziej
oraz najważniejsze: Testujący rozważnie podchodzą do swojej decyzji wzięcia udziału w testach.

Co Wy na to?

16 komentarzy

 1. Co do ilości ml wysyłanych, to 4 ml jest spoko. Chyba, że zgłosi się 50-100 osób 😀 Musimy brać taką ewentualność pod uwagę. Co myślicie?

 2. Nie spodziewałem się, że szypry wygrają. Jak ostatnio zaglądałem do ankiety, to drzewne je wyprzedzały. Miła niespodzianka.

  Pomysły na usprawnienie procedury konkursowej mi się podobają. Dla perfumiarzy przygotowanie nawet tych 150-200 ml perfum (optymistycznie zakładając, że zbierze się tak duże grono testujących 😉 ) nie powinno stanowić o wiele większego wyzwania niż zrobienie 10 ml. A jednak zaoszczędzić tym sposobem możemy duuużo czasu.

  • Machiavelli, o ile przygotowanie 200ml perfum może nie być wyzwaniem, to jednak koszty mogą być wysokie (i na przykład ktoś zrezygnuje z ciekawej, złożonej kompozycji na rzecz czegoś tańszego).

 3. Świetne usprawnienie, o czymś podobnym nawet myślałem 😀 Czy potrzeba aż 4 ml dla testerów? Może 2 ml by wystarczyły? :>

 4. Możliwe, że trzeba będzie ograniczyć ilość Testujących, żeby faktycznie nie wyszło, że Perfumiarze będą zmuszeni do zrobienia litra perfum 😆
  Minimalne dobre atomizery mają pojemność 4ml, ale perfum możemy dać faktycznie ze 2-3 ml

 5. Chętnie przetestuję kolejne zapachy 🙂
  Miałam zaproponować podobne zmiany, bardzo dobry pomysł. Myślę że można by też wprowadzić jakiś termin (konkretną datę) po rozesłaniu sampli, do kiedy mają być przesłane opisy. Taka dodatkowa motywacja, żeby sobie dobrze rozplanować testy 🙂 Jeśli chodzi o ilość mililitrów, mnie wystarczą 2.

 6. Wstępnie ustalmy następujące:
  – dany post jest przymiarką pod ogłoszenie konkursu,
  – zbieramy przede wszystkim zgłoszenia chętnych Testujących, żeby ocenić zainteresowanie
  – dopiero potem zbieramy grono zainteresowanych Perfumiarzy
  – czas na tworzenie prac – miesiąc od oficjalnego ogłoszenia konkursu
  – czas na testy – miesiąc od przesłania prac
  – przygotuję atomizery 4ml, lecz mogą zostać wypełnione ilością 2-4 ml
  Tak więc proszę o zgłaszanie się chętnych Testujących.
  Ja na pewno z chęcią się zgłaszam. Mamy także zgłoszenie od Rennifer_Lopez.

  • Czas na testy dość długi, perfumiarze zaraz pewnie zaprotestują, że trzeba będzie długo czekać na opinie 🙂 chociaż…w sumie to zależy od ilości sampli.

 7. Tak jak zapowiadałem, szypry to grupa, którą bardzo lubię poznawać i użytkować, dlatego tym razem zgłaszam swój udział jako testującego.

 8. Renifer -> Zgadzam się, pod warunkiem, że tych prac (zapachów) bedzię max 14. Wtedy wystarczy 2 tygodnie. Jeśli więcej, to może być miesiąc. Ale to chyba lepiej zrobić głosowanie. Prawo dżungli 😀 Zdecydyjmy zbiorowo 😉
  Machiavelli -> Co do szyprów, to właśnie przeżywam załamanie. Akurat ten gatunek to coś czego nie lubię, nie czuję i nie znam 😀 Więc to mega duże wyzwanie.

  • Ludvik, ja z kolei nie głosowałam na szypry bo je bardzo lubię, ale ostatnimi czasy poznałam tak dużo zarówno damskich, jak i męskich, że zaczęły mi się zlewać w jedną całość 🙂 Może po prostu zrób nowoczesny szypr, swoją interpretację tej kategorii..na zasadzie, co musiałby mieć (albo czego nie powinien) szypr, żeby Ci się spodobał 😀
   Jeśli chodzi o czas, to 2 tygodnie przy 14 zapachach to w sam raz. Teraz udało mi się przetestować 12 w 6 dni, ale i tak nie wyrobiłam się z opisywaniem każdego zapachu w ten sam dzień, w który testowałam. Przy 14 dniach byłby większy komfort.

 9. Ludvik, poczekaj chwilę. Dziś-jutro napiszę post o szyprach, a wtedy zrozumiesz, co miałem na myśli pisząc, że szypry kryją w sobie największy potencjał.

  • Vetiver, Każde załamanie ma w sobie same plusy 😉 Można spróbowac niestandardowych rozwiązań 😀 i o ile wyjda, może być bomba, lub nie 😀 Wszystko zależy od podejścia, np można stwierdzić, że ciemnośc wcale nie istnieje, za to istnieje światło. Usuń światło i masz ciemność.
   A na artykuł czekam z niecierpliwością 🙂 Jestem pewien, że otworzysz mi te drzwi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.