Konkurs. Tworzymy perfumy orientalne

Zapraszam wszystkich chętnych do stworzenia własnych perfum oraz osoby, które chciałyby je przetestować

Widząc spore zainteresowanie tworzeniem perfum orientalnych, proponuję nieco przybliżyć się do głównego celu powstania i funkcjonowania PerfumeCraft (chyba już wszyscy się domyślają, jaki jest cel?)

Ogłaszam konkurs, który przede wszystkim ma być dobrą zabawą i okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i fantazji.
Proszę, nie mówcie, że nie macie doświadczenia itd. Nikt z nas nie ma takiego doświadczenia, jakie posiadają zawodowi perfumiarze. Mamy jednak zapał i wyobraźnię. Nie wstydźcie się, niech inni ocenią Wasze prace.

Temat pracy: kompozycja orientalna na podstawie akordów klasycznych.

Termin przyjmowania zgłoszeń Perfumiarzy i Testujących: od dziś do 15.04.2018. W tym okresie proszę o wyrażenie chęci wzięcia udziału w wydarzeniu jako Perfumiarz lub jako Testujący.

Formuła konkursu: Perfumiarze wysyłają do mnie swoje prace w ilości min 5ml. Maksymalnie jeden Perfumiarz może wysłać dwa swoje dzieła. Ja przepakowuję otrzymane perfumy w jednakowe atomizery 5 ml i nadaję im losowe numery. Paczka/koperta z próbkami jest wysyłana do pierwszej osoby Testującej wg kolejności zgłoszeń. Testujący ocenia zapachy przydzielając 3 pkt za pierwsze miejsce, 2 pkt za drugie i 1 pkt za trzecie.
Punktacja może być zmieniona w zależności od liczby Perfumiarzy.
Po ocenie próbek, dany Testujący wysyła paczkę/list do następnego Testującego.
Funkcje Perfumiarza i Testującego mogą być łączone. W takim przypadku Perfumiarz nie może oceniać własnego dzieła (o ile go rozpozna 😀 )
Chętnie wysłucham propozycje usprawnień tej formuły.

Odwołanie konkursu: możliwe w przypadku braku/małego zainteresowania ze strony przede wszystkim Perfumiarzy. Myślę, że z Testującymi nie powinno być dużego problemu. Nawet jeśli nie zgłosi się duża liczba osób, możemy przetestować w gronie swoich bliskich/znajomych.

Nagrody: do ustalenia; na pewno nie będzie nic wielkiego.

Proszę w komentarzach ocenić słuszność tego pomysłu.
Podkreślam raz jeszcze: nie jesteśmy zawodowcami. Jest to po prostu dobra okazja na eksperymenty i ich ocenę przez szersze grono.
Bez Waszego wsparcia i udziału prowadzenie tej strony nie ma większego sensu.
Natomiast dany konkurs zobrazuje sens i istotę tego, o czym cały czas wspominam: chcę stworzyć coś, czego jeszcze nie było.

Zapraszam więc do udziału!

15 komentarzy

 1. Ciekawy konkurs się zapowiada. Ja chętnie przygotuję jedną orientalną kompozycję, więc możesz mnie zapisać jako “perfumiarza”. Chętnie też poznam dzieła innych uczestników, także wstępnie jako możesz mnie też dodać do listy testujących (odpuszczę, jak zbierze się dużo chętnych do tej grupy).

 2. Funkcje perfumiarza i testera mogą być łączone. W takim przypadku nie można oceniać swojego dzieła, o ile się je rozpozna. To może być najzabawniejszy aspekt całej zabawy ? .

  Chciałbym zaproponować zmiany. Punktacja + opis . Np. 100 znaków .

 3. Ja proponuję nie podawać nut zapachowych swoich perfum, tylko napisać historię, którą zamieszczę na blogu. Ideę zapachu, jaki niesie przekaz. W jaki sposób chcielibyście Wasz aromat zareklamować. Niech testujący zgadują poszczególne nuty.

 4. Wspaniale.
  Już w 3 dni po ogłoszeniu Konkursu mamy 7 Perfumiarzy oraz 5 Testujących (+chętni z grona Perfumiarzy). Dziękuję wszystkim bardzo i czekamy na kolejnych chętnych!

 5. Ja jestem chętny również na testera ale tylko wtedy gdy będzie możliwość napisania krótkich odczuć co do każdego zapachu. Swój na pewno rozpoznam. Jest już prawie gotowy, nuty będzie trudno w nim wyłapać bo jest tam pełno perfumowych tricków. Przekaz będzie miał kontrowersyjny.

 6. Po dwóch tygodniach od ogłoszenia konkursu mamy 9 Perfumiarzy i 9 Testujących. Proponuję, żeby perfumy trafiły na testy do Perfumiarzy dopiero po testach Testujących, to będzie miało większy sens.

  Sprawdźcie, czy o nikim nie zapomniałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.