Wartość: 34zł
Ilość: 2ml
Producent: Givaudan

Nuta bazy

Klasyfikacja: drzewny

Zapach: drzewo sandałowe, tropikalny, róża, cytrusy, ziołowy, kwiaty

Opis: bogaty aromat drzewa sandałowego. Bardzo mocny i dyfuzyjny składnik. Posiada odcienie śmietankowe, różane, cytrusowe. Najmocniejszy i najciekawszy ze wszystkich syntetycznych odpowiedników sandałowca. Razem z innymi molekułami sandałowymi tworzy bardzo realistycznie pachnący akord.
Nawet kilka kropel Javanolu może zmienić zapach całej kompozycji. Przed użyciem należy rozcieńczyć do co najmniej 10%.
Javanol jest wykorzystywany w nowoczesnych drogich perfumach. Ostatnio uzyskał rozgłos dzięki Molecule 04.

(Visited 701 times, 1 visits today)

5 Thoughts on “Javanol”

  • Dobra molekuła. Potężna projekcja i trwałość.
    W moim odbiorze, minimalnie zbyt kremowy i mulący, ale to tylko subiektywne odczucie i nie ma się co nim przejmować.

  • Zgadzam się ze wszystkim. Prawdę mówiąc trzeba go dobrze zbalansować. Np piżmami, lub balsamem copaiba i imbirem, albo tym wszystkim 😀 . Dostaje wtedy miodowego , słodkiego i cytrusowego wydźwięku z nutą drewna, kory itp oraz dostaje trochę świeżości. Tzn, zależy w którą stronę chcesz iść.

    • Imbir to dobry pomysł. Zdecydowanie trzeba dodać czegoś lekkiego i świeżego. Ciekawi mnie jak pachną Molekuły od Gezy Schoena z użyciem Javanolu.

  • Czy znacie jakieś perfumy/wodę toaletową która pachniałaby jak słynne korale z drzewa sandałowego? Szukam od dłuższego czasu, bezskutecznie. Kiedyś ZARA miała jedną wodę toaletową która dokładnie tak pachniała ale to lata temu. Będę wdzięczna za wskazówki 🙂

    • Kiedyś dla kogoś na zamówienie robiłem perfumy sandałowe. Możliwe, że gdzieś mi została odlewka. Wydaje mi się, że tam był podobny klimat. Oprócz tego, perfum o tematyce sandałowej jest całe mnóstwo. Można po prostu wpisać na Fragrze „santal” – będzie do wyboru, do koloru )))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.