Amber Core

Mocny, drzewny, ze sterydalnym akcentem aromat podobny do Norlimbanolu.

Amber Xtreme

Ten składnik jest bursztynowy, drzewny, piżmowy. Posiada nutki skórzane, tytoniowe, ziemi, agaru. Jest bardzo dyfuzyjny, ma dobrą projekcję. Uniwersalny, wykorzystuje się w męskich i damskich perfumach.

Ambergris tincture

Szara ambra to naturalna substancja z kaszalotów. Używana jako piżmo, ambra ma świeży morski profil z nutami drzewa, delikatnego słodkiego balsamu, wodorostów, mchu, tytoniu. Czasami może mieć mocniejsze zwierzęco-fekalne zabarwienie. Jest bardzo rzadka i bardzo droga.

Ambrarome Absolute

Jest to frakcja ambrowa absolutu labdanum. Ambrarome prezentuje mocny, dyfuzyjny, sterydowy zapach szarej ambry z akcentami animalistycznymi. Używany w perfumach orientalnych i szyprach. Rozbudowuje akordy skóry.

Ambrocenide

Bardzo mocny, suchy, sterydowy zapach ambrowo-drzewny z wyczuwalnym aspektem drzewa agarowego. Dobrze łączy w całość piżma, paczulę, żywice, przyprawy. Nadaje nowych odcieni kwiatom. Przenika całość kompozycji, od głowy do bazy.

Ambrostar

Kaptywny materiał, jeszcze mocniejszy, niż Ambrocenide.

Ambroxan

Nuta bazy
Jest to jeden z najpiękniejszych aromatów odpowiadający zapachowi ambergris (szara ambra z kaszalota). Posiada słodki balsamiczny profil z nutami zwierzęcymi, drewna, morza. Bardzo trwały i dyfuzyjny, dodaje kompozycji ciepła, wymiaru, objętości. Stosuje się często jako piżmo.
Sugerowane użycie w kompozycji: od śladowych ilości do 1%

Boisambrene Forte (Amberwood Forte)

Jest to typowa ambrowa nuta w połączeniu z elegancką nutą drzewną idącą w stronę ambry szarej. Zapach można opisać jako cedrowy, ambrowy, suchy i zakurzony. Ten wyrafinowany składnik działa dobrze jako fiksator nut drzewnych. Bardzo dyfuzyjny, potrafi dobrze odcienić nuty drzewne w całej kompozycji.

Cedramber

Znakomity substytut ambrowo-cedrowy dla drogich syntetycznych i naturalnych składników. Posiada mocną dyfuzje i właściwości fiksatora.

Cedrol

Zapach ambrowo-cedrowy podobny do norlimbanolu, lecz bardziej lekki, idący w kierunku wiórków drzewa.

Cetalox (Ambrox DL)

Słodki, ambrowy, drzewny zapach, przypomina Ambroxan. Nadaje każdym perfumom bogatego ciepłego brzmienia.

Fixamber

Mocny i dyfuzyjny drzewno-bursztynowy zapach z elementami piżma i tytoniu. Co ciekawe, pełni rolę serca w kompozycjach zapachowych.

Fixateur 404

Prawie niewyczuwalny składnik. Jest bardzo dobrym fiksatorem. Dobrze rozwija i podbija inne zapachy ambrowe.

Labdanum absolute

Ma profil zbieżny z piżmem, balsamem, drewnem, kwiatami, animalistyką i morzem. Bardzo uniwersalna żywica do wielu zastosowań. Dużo aspektów zbieżnych z szarą ambrą pozwala ją zastąpić (w połączeniu z wanilią). Wnosi prawie zwierzęcą piżmową miękkość do kompozycji zapachowych. Ma bardzo intensywny zapach. Najczęściej wykorzystywane w kompozycjach szyprowych dla mężczyzn.

Okoumal

Piżmowo-pudrowy zapach z wyraźnym aspektem drzewno-ambrowym. Ma profil bardzo podobny do drzewa sandałowego. Wielu ludzi nie wyczuwa jego zapachu.

Trisamber

Zapach wyrazisty, ambrowy, piżmowy, drzewny. Bardzo dyfuzyjny i bardzo trwały.

Z11-MIP

Nuta bazowa
Captive molecule od Firmenich, przygotowana na bazie naturalnej szarej ambry. Rzadko pojawia się na rynku, nie jest dostępna w małych ilościach. Elegancki „drogi” zapach drzewno-żywiczny. Słabo wyczuwalny w dużych koncentracjach, w mniejszych jest opisywany jako „czarujący”. Ważny składnik Anais Anais, 1 Million, September. Przedstawiany czasami w piramidach jako złoto lub diamenty.
Sugerowane użycie w kompozycji zapachowej: od śladowych ilości do 2%.

(Visited 266 times, 1 visits today)