Amber Xtreme

Ten składnik jest bursztynowy, drzewny, piżmowy. Posiada nutki skórzane, tytoniowe, ziemi, agaru. Jest bardzo dyfuzyjny, ma dobrą projekcję. Uniwersalny, wykorzystuje się w męskich i damskich perfumach.

Ambergris tincture

Szara ambra to naturalna substancja z kaszalotów. Używana jako piżmo, ambra ma świeży morski profil z nutami drzewa, delikatnego słodkiego balsamu, wodorostów, mchu, tytoniu. Czasami może mieć mocniejsze zwierzęco-fekalne zabarwienie. Jest bardzo rzadka i bardzo droga.

Ambrarome Absolute

Jest to frakcja ambrowa absolutu labdanum. Ambrarome prezentuje mocny, dyfuzyjny, sterydowy zapach szarej ambry z akcentami animalistycznymi. Używany w perfumach orientalnych i szyprach. Rozbudowuje akordy skóry.

Ambrocenide

Bardzo mocny, suchy, sterydowy zapach ambrowo-drzewny z wyczuwalnym aspektem drzewa agarowego. Dobrze łączy w całość piżma, paczulę, żywice, przyprawy. Nadaje nowych odcieni kwiatom. Przenika całość kompozycji, od głowy do bazy.

Ambroxan

Nuta bazy
Jest to jeden z najpiękniejszych aromatów odpowiadający zapachowi ambergris (szara ambra z kaszalota). Posiada słodki balsamiczny profil z nutami zwierzęcymi, drewna, morza. Bardzo trwały i dyfuzyjny, dodaje kompozycji ciepła, wymiaru, objętości. Stosuje się często jako piżmo.
Sugerowane użycie w kompozycji: od śladowych ilości do 1%

Boisambrene Forte (Amberwood Forte)

Jest to typowa ambrowa nuta w połączeniu z elegancką nutą drzewną idącą w stronę ambry szarej. Zapach można opisać jako cedrowy, ambrowy, suchy i zakurzony. Ten wyrafinowany składnik działa dobrze jako fiksator nut drzewnych. Bardzo dyfuzyjny, potrafi dobrze odcienić nuty drzewne w całej kompozycji.

Cedramber

Znakomity substytut ambrowo-cedrowy dla drogich syntetycznych i naturalnych składników. Posiada mocną dyfuzje i właściwości fiksatora.

Cetalox (Ambrox DL)

Słodki, ambrowy, drzewny zapach, przypomina Ambroxan. Nadaje każdym perfumom bogatego ciepłego brzmienia.

Fixamber

Mocny i dyfuzyjny drzewno-bursztynowy zapach z elementami piżma i tytoniu. Co ciekawe, pełni rolę serca w kompozycjach zapachowych.

Fixateur 404

Prawie niewyczuwalny składnik. Jest bardzo dobrym fiksatorem. Dobrze rozwija i podbija inne zapachy ambrowe.

Labdanum absolute

Ma profil zbieżny z piżmem, balsamem, drewnem, kwiatami, animalistyką i morzem. Bardzo uniwersalna żywica do wielu zastosowań. Dużo aspektów zbieżnych z szarą ambrą pozwala ją zastąpić (w połączeniu z wanilią). Wnosi prawie zwierzęcą piżmową miękkość do kompozycji zapachowych. Ma bardzo intensywny zapach. Najczęściej wykorzystywane w kompozycjach szyprowych dla mężczyzn.

Okoumal

Piżmowo-pudrowy zapach z wyraźnym aspektem drzewno-ambrowym. Ma profil bardzo podobny do drzewa sandałowego. Wielu ludzi nie wyczuwa jego zapachu.

Trisamber

Zapach wyrazisty, ambrowy, piżmowy, drzewny. Bardzo dyfuzyjny i bardzo trwały.

Z11-MIP

Nuta bazowa
Captive molecule od Firmenich, przygotowana na bazie naturalnej szarej ambry. Rzadko pojawia się na rynku, nie jest dostępna w małych ilościach. Elegancki „drogi” zapach drzewno-żywiczny. Słabo wyczuwalny w dużych koncentracjach, w mniejszych jest opisywany jako „czarujący”. Ważny składnik Anais Anais, 1 Million, September. Przedstawiany czasami w piramidach jako złoto lub diamenty.
Sugerowane użycie w kompozycji zapachowej: od śladowych ilości do 2%.

(Visited 76 times, 1 visits today)