Tworzymy pierwsze perfumy – Molecule 02

Kolejnymi perfumami, które składają się tylko z jednego komponentu i za robienie których się weźmiemy, będzie Molecule 02.
Po całym mnóstwie protestów i krytyki okazało się, że wyniki ekonomiczne ze sprzedaży pierwszej Molecule były lepsze niż przyzwoite. Nie długo myśląc, w 2008 roku Geza wydaje swoje kolejne dzieło. Kolejny monoaromat.

Jedyną użytą w zapachu molekułą jest legendarny Ambroxan. Legendarny dlatego, że jest wykorzystywany jako nuta ambrowa w dużej ilości wysokiej klasy perfum. Dawniej do uzyskania profilu morsko-ambrowego posługiwano się szarą ambrą z kaszalotów, lecz cena za kilo tego surowca idzie w dziesiątki tysięcy dolarów! Miałem możliwość wąchania oryginalnej ambry – jest bardzo miękka, lekko balsamiczna, lekko animalistyczna. Wprowadza orientalną atmosferę uspokojenia i medytacji. Uważa się, że to właśnie Ambroxan najlepiej odwzorowuje całą tę gamę zapachową.

Jeżeli chodzi o stronę praktyczną, trudność pracy z Ambroxanem polega na tym, że surowiec jest skrystalizowany. W związku z tym, jeśli ktoś chce uzyskać koncentrację wyższą niż 5% musi pracować z DEP lub DPG. Proszę także pamiętać, że percepcja większości z nas nie zarejestruje Ambroxanu w koncentracji większej niż 10%.

Żeby zrobić perfumy od razu, na bazie spirytusowej, bierzemy 4g Ambroxanu i rozpuszczamy je w 95ml spirytusu (powinniśmy otrzymać równo 100 ml perfum). Pracujemy z pojemnością odpowiednio dużą, w której zmieści się 100ml płynu oraz zostanie miejsce do mieszania. Także możecie wspomóc rozpuszczanie krysztalików poprzez włożenie kolby do ciepłej wody. Od czasu do czasu intensywnie mieszamy roztwór.
Molecule 02 gotowa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.